EUS | CAS

LOURDES OIARTZABAL ETA OIER ARIZNABARRETA GARAILE SOPELAKO DUATLOIAN

LOURDES OIARTZABAL ETA OIER ARIZNABARRETA GARAILE SOPELAKO DUATLOIAN SOPELAKO IX. DUATLOIA (2014/02/15) LOURDES OIARTZABAL ETA OIER ARIZNABARRETA GARAILE

Larunbata honetan, otsailak 15, Sopelako bederatzigarren duatloia ospatu da. Euskal Herriko duatloi zirkuitoko bigarren proba puntuagarria izan da, sprint distantziakoa (5,2km-19,2km-2,5km). Gainera, distantziari dagokionez, Euskadiko Txapelketa jokatu da kategoria ezberdinetan.

Proba, Hirubi Trialoi Taldeak antolatu du, Euskadiko Triatloi Federazioarekin batera. Garaileak, Lourdes Oiartzabal (Antxintxika Servimasa T.T.)  Lezotarra, 1:06:42 eko denborarekin eta Oier Ariznabarreta (Mugarra T.T.) Durangarra 0:56:26 ko denborarekin izan dira.

Taldeka, Bilbaotri bilbotarra emakumezkoen kategorian eta Azkoitri Gsport azkoitiarra gizonezkoen kategorian, izan dira garaile.

EMAKUMEZKOETAN:

1 LOURDES OIARTZABAL ETXEBERRIA ANTXINTXIKA SERVIMASA T.T. 1:06:42

2 AINARA PACHECO SANCHEZ SALTOKI TRIKIDEAK 1:07:19

3 MARIA MENDIVE PALOMO BPXPORT K.K. 1:07:53

4 NEREA GAMBRA LOPEZ K-0 TRIATLOI TALDEA 1:10:50

5 LEIRE ETXEZARRETA AIERTZA TRIGOI T.T. 1:12:15

6 INMACULADA RUIZ TERAN BILBAOTRI 1:12:35

7 URIBARRI EGUIA JAURREGUI ABADIÑOKO LAUBIDETA T.K.E. 1:13:00

8 MAITE MURGIA IOLDI TRIGOI T.T. 1:13:23

9  Mª JOSE SILLAURREN LANDABURU ARABA-TRI. C. TRIATLON 1:13:50

10 LURDES VALZA DE VALLEJO CARBAJO ANTXINTXIKA SERVIMASA T.T 1:13:59

 GIZONEZKOETAN:

1 OIER ARIZNABARRETA AGUIRRE MUGARRA TRIATLOI TALDEA 0:56:26

2 ANDER OKAMIKA BENGOETXEA GARRAITZ KIROL TALDEA 0:57:03

3 IMANOL LARRAÑAGA LARRAÑAGA AZKOITRI GSPORT 0:57:11

4 HOSSAIN KAANACHE AMGHIRAF YEPA TRIATLOI ELKARTEA 0:57:15

5 JOSEBA PLAGARO RODRIGUEZ BASQUE TRIBE 0:57:35

6 XABIER LUIS URCELAY ANTXINTXIKA SERVIMASA T.T. 0:58:11

7 LATESTERE ADRIEN 0:58:17

8 MIKEL GARATE BADIOLA AZKOITRI GSPORT 0:58:24

9 DIEGO GARCIA MELLEN ARABA-TRI. C. TRIATLON 0:58:32

10 ANDER LAZKANO LETAMENDI SALTOKI TRIKIDEAK 0:58:34

HemerotecaHemeroteka