EUS | CAS

LOURDES OIARTZABAL ETA OIER ARIZNABARRETA EUSKADIKO DUATLOI SPRINT TXAPELDUN MUNGIAN

LOURDES OIARTZABAL ETA OIER ARIZNABARRETA EUSKADIKO DUATLOI SPRINT TXAPELDUN MUNGIAN MUNGIAKO VI. DUATLOIA (2014/02/22) LOURDES OIARTZABAL ETA OIER ARIZNABARRETA EUSKADIKO TXAPELDUN

Larunbata honetan, otsailak 22, Mungiako seigarren duatloia ospatu da distantzia sprintean (5km-21km-2’5km), Euskal Herriko zirkuitokoaren barruan, hirugarren proba puntuagarria izan da eta gainera Euskadiko duatloi sprint txapelketa kategoria absolutuan bertan jokatu delarik. Proba, IA Sport Event eta Euskadiko Triatloi Federazioak antolatu dute.

Garaipena, Lourdes Oiartzabal (Antxintxika Servimasa T.T.) lezotarrak 1:10:08ko denborarekin emakumezkoetan eta Oier Ariznabarreta (Mugarra T.T.) durangarrak 0:59:49ko denborarekin gizonezkoetan, eskuratu dute.

Euskal Herriko duatloi sprint txapeldunak, proban garaipena lortu duten berak izan dira bi kategorietan.

Taldekako sailkapenean, Mugarra Triatloi Taldea, talde durangarrak emakumezkoetan eta Azkoitri Gsport  talde azkoitiarrak gizonezkoetan lortu dute probako garaipena.

EMAKUMEZKOAK:

1 LOURDES OIARTZABAL ETXEBERRIA ANTXINTXIKA SERVIMASA 1:10:08

2 MARIA MENDIVE PALOMO BPXPORT K.K. 1:10:12

3 AINARA PACHECO SANCHEZ SALTOKI TRIKIDEAK 1:13:35

4 ARRATE MINTEGUI GONZALEZ C.D.E. 3STYLE TRIATLON 1:14:26

5 MAITE ARRAIZA ARAMENDIA EZKERRALDEA TRIATLOI TALDE 1:15:09

6 INMACULADA RUIZ TERAN BILBAOTRI 1:16:12

7 IRENE LOIZATE SARRIONANDIA MUGARRA TRIATLOI TALDEA 1:16:56

8 MILOS MALLOL SOLER URBIKO TT BASAU 1:17:29

9 LURDES VALZA DE VALLEJO CARBAJO ANTXINTXIKA SERVIM.  1:17:43

10 IDOIA GARDE SALGADO UROLA TRIATLOI KLUBA 1:20:01

GIZONEZKOAK:

1 OIER ARIZNABARRETA AGUIRRE MUGARRA TRIATLOI TALDEA 0:59:49

2 GUILLAUME DUCASSE JACQUES SALTOKI TRIKIDEAK 0:59:56

3 AITOR REGILLAGA BELOKI TOLOSALDEKO T.T. 1:00:19

4 IMANOL LARRAÑAGA LARRAÑAGA AZKOITRI GSPORT 1:00:26

5 IKER PLAGARO RODRIGUEZ BASQUE TRIBE 1:00:27

6 ANDER OKAMIKA BENGOETXEA GARRAITZ KIROL TALDEA 1:00:34

7 HOSSAIN KAANACHE AMGHIRAF YEPA TRIATLOI ELKARTEA 1:00:39

8 XABIER LUIS URCELAY ANTXINTXIKA SERVIMASA T.T. 1:00:40

9 EDER RODRIGUEZ LEGARRETA GALDAKAOKO MOZOILO TRIATH 1:00:42

10 IÑIGO OLANO IBARRECHEBEA EXTREM ZORNOTZA 1:00:46

HemerotecaHemeroteka