EUS | CAS

AINHOA MURUA ETA FERNANDO GOMEZ ONENAK ONENEN ARTEAN GERNIKAKO DUATLOIAN

AINHOA MURUA ETA FERNANDO GOMEZ ONENAK ONENEN ARTEAN GERNIKAKO DUATLOIAN GERNIKA-LUMOKO NAZIOARTEKO XVIII. DUATLOIA 25. urteurrena X. Paul Seco memoriala 2014/04/05

Larunbata honetan, apirilak 5, Gernikako hamazortzigarren duatloia ospatu da. Distantzia motzean (10km-40,7km-5km), IA Sport Event, Urdaitri Triatloi Taldeak eta Euskadiko Triatloi Federazioak antolatuta. 2014. urteko Euskal Herriko duatloi zirkuitoaren zazpigarren proba puntuagarria izan da Euskadin eta Gernikan jokatutako lehen duatloiaren hogeitabosgarren urteurrena ospatu da.

 

Probako irabazleak, Ainhoa Murua zarauztarra (Zarautz T.E:), 2:14:07ko denborarekin emakumezkoetan eta Fernando Gomez guadalajatarra (Kebi) 1:59:34ko denborarekin gizonezkoetan, izan dira.

 

Taldeka, Urbiko Triatloi Taldea basauritarra emakumezkoetan eta Kebi Triatloi Taldea gernikarra gizonezkoetan, izan dira onenak.

 

EMAKUMEZKOETAN

1 MURUA ZUBIZARRETA, AINHOA TRIATLOI ELKAR. ZARAUTZ 2:14:07

2 FRADES LARRALDE, GURUTZE MUGARRA TRIATLOI TALDEA 2:17:47

3 OIARTZABAL ETXEBERRIA, LOUR ANTXINTXIKA SERVIMASA 2:26:40

4 MINTEGUI GONZALEZ, ARRATE C.D.E.3STYLE TRIATLON 2:26:40

5 RUIZ TERAN, INMACULADA BILBAOTRI 2:29:19

6 ARREGUI SAGASTA, NEREA ANTXINTXIKA SERVIMASA T.T. 2:36:35

7 ALVAREZ LOPEZ, NURIA URBIKO TT BASAU 2:41:39

8 HOLLINGS, CATHERINE URBIKO TT BASAU 2:42:46

9 ETXABURU IRUSTA, IRATI TRIATLOI ELKARTEA ZARAUTZ 2:44:43

10 MARIE CECILE, BENIMELI 2:46:00

 

GIZONEZKOETAN

1 GOMEZ CUBERO, FERNANDO KEBI 1:59:34

2 ALMAGRO VALERO, JOSE C.D.E. 3STYLE TRIATLON 2:00:02

3 AGUIRRE ECHARTE, ANDER ANTXINTXIKA SERVIMASA T.T. 2:00:14

4 LARRUCEA LOROÑO, JULEN URDAITRI T.T. 2:00:29

5 VEGA SAIZ, MANUEL TRIATLON BUELNA 2:02:27

6 RUIZ ITXASO, KEPA KEBI  2:02:54

7 GIL ARNAIZ, IVAN SVC- SEGURIDAD 2:03:25

8 BILBAO PEREZ, GONTZAL INDEPENDIENTE 2:03:55

9 SAN VICENTE ASTOBIZA, AITOR BILBAOTRI 2:04:06

10 UGARTE RAMOS, MIKEL OÑATIKO TRI TALDEA 2:04:27

HemerotecaHemeroteka