EUS | CAS

LOUDES OIARTZABAL ETAANDER AGIRRE GIPUZKOAKO SPRINT TXAPELDUNAK EIBARKO DUATLOIAN

LOUDES OIARTZABAL ETAANDER AGIRRE GIPUZKOAKO SPRINT TXAPELDUNAK EIBARKO DUATLOIAN XXIII. EIBARKO DUATLOIA 2014/04/26

Larunbata, apirilak 26, Eibarrek bere gain hartu du duatloiaren hogeigatahirugarren edizioa, Euskadin jokatu den aurtengo Euskal Herriko zirkuiturako baliagarria den bederatzigarren proba izan da eta sprint distantzian (5km-19km-2.5km) ospatu da. Eibar Triatloi Taldeak, Gipuzkoako Triatloi Federazioak eta Euskadiko Triatloi Federazioak antolatu dute eta gainera, Gipuzkoako duatloi txapelketa izan da sprint distantzian.

 

Proban, podiumaren gorenera igo direnak honako hauek izan dira: Lourdes Oiartzabal lezotarra 1:05:10ko denbora behar izan duelarik, emakumezkoetan eta gizonezkoen kategoriari dagokionez garaipena Ander Agirrerentzat izan da, 0:54:13 denbora osotuz. Biak Antxintxika Servimasa Triatloi Taldekoak eta ondorioz Gipuzkoako Duatloi Sprint Txapeldun aldarrikatuak izan dira.

 

Taldeka, Biarritz Olympique Triathlon talde iparraldetarra emakumezkoetan eta Antxintxika Servimasa Triatloi Taldea debagoienatarra, izan da garaile.

 

EMAKUMEZKOETAN

1 OIARTZABAL ETXEBERRIA, LOUR ANTXINTXIKA SERVIMASA  1:05:10

2 OLITE CALVO, SAIOA SALTOKI TRIKIDEAK 1:06:48

3 URKIOLA ZENDOIA, AITZIBER DELTECO EIBAR TRIATLOI TAL 1:07:15

4 ETXEZARRETA AIERTZA, LEIRE TRIGOI T.T. 1:07:47

5 ARREITUNANDIA QUINTERO, INES ZUMITZA T.T. HERNANI 1:07:55

6 OSTOLAZA ZABALA, USOA TRIATLOI ELKARTEA ZARAUTZ 1:08:12

7 OTEIZA JAUREGUI, MAIDER ZUMAIAKO TRIATLOI TALDEA 1:09:00

8 SOUAVIN, RAPHAËLE BIARRITZ OLYMPIQUE TRIATHL 1:09:40

9 ZABALA OSTOLAZA, JOSUNE TRIATLOI ELKARTEA ZARAUTZ 1:09:49

10 PEREZ CASTAÑO, NAIARA YEPA! TRIATLOI KLUBA 1:13:30

 

GIZONEZKOETAN

1 AGUIRRE ECHARTE, ANDER ANTXINTXIKA SERVIMASA T.T. 0:54:13

2 ARNAIZ URIBARREN, BEÑAT ANTXINTXIKA SERVIMASA T.T. 0:54:14

3 MIGUEL BENEDITED, JAVIER SALTOKI TRIKIDEAK 0:55:22

4 YUS KEREJETA, UNAI SALTOKI TRIKIDEAK  0:56:01

5 OLANO IBARRECHEBEA, IÑIGO EXTREM ZORNOTZA 0:56:48

6 PLAGARO RODRIGUEZ, JOSEBA BASQUE TRIBE 0:56:55

7 MUGICA BIKUÑA, MIKEL ANTXINTXIKA SERVIMASA T.T. 0:56:58

8 PLAGARO RODRIGUEZ, IKER BASQUE TRIBE 0:57:01

9 MUÑOZ OLAZABAL, JOKIN 0:57:04

10 DE GOÑI RIPA, RICARDO ANTXINTXIKA SERVIMASA T.T. 0:57:17

HemerotecaHemeroteka