EUS | CAS

CATRIONA MORRISON ETA UXÍO ABUIN GARAILE ZARAUZKO TRIATLOIAN

CATRIONA MORRISON ETA UXÍO ABUIN GARAILE ZARAUZKO TRIATLOIAN ZARAUZKO XXVIII. TRIATLOIA 2014/06/14

Larunbata honetan, ekainak 14, Zarautzen, bere triatloiaren hogeitazortzigarren edizioa ospatu da. Proba, Innevento Sportek, Zarauzko Triatloi Elkarteak, Gipuzkoako Triatloi Federazioak eta Euskadiko Triatloi Federazioak antolatu dute. Distantzia olinpiko bikoitzean (1.900m-81km-20km) lastertu da. Gainera, distantzia honi dagokionez Gipuzkoako Txapelketa jokatu da.

 

Irabazleak, Catriona Morrison (Stirling Tri) eskoziarra, 4:25:58ko denborarekin emakumezkoetan eta Uxío  Abuin (A.D. Tri-Penta Terras de Lugo) galiziarra, 4:04:53.koarekin gizonezkoetan izan dira.

 

Gipuzkoako txapelketa, Maider Gaztañaga (Tolosaldeko Triatloi Taldea) ordiziarra emakumezkoetan, 4:29:31ko denborarekin eta Jon Unanue (Yepá Triatloi Kluba) zarauztarra, 4:09:43ko denborarekin gizonezkoetan eskuratu dute.

 

Taldeka, Urbiko Triatloi Taldea, talde basauritarra emakumezkoetan eta CN VIC ETB talde kataluiniarra gizonezkoetan izan dira garaile.

             

EMAKUMEZKOAK:

1 CATRIONA MORRISON, STIRLING TRI 4:25:58

2 MAIDER GAZTAÑAGA DORRONSORO, TOLOSALDEKO T.T. 4:29:31

3 Mª SALETA CASTRO NOGUEIRA, INDEPENDIENTE 4:53:52

4 ESTEFANIA GOMEZ VILLANUEVA, INDEPENDIENTE 4:58:38

5 SARA LOEHR MUÑOZ, FASTTRIATLON CLUB 5:00:42

6 ARRATE MINTEGUI GONZALEZ, C.D.E.3STYLE TRIATLON 5:10:35

7 IOANA OSA LARRUZEA ONDARRUKO, KOAXI S CONCEP 5:12:10

8 ANA FAUS VIDAL, KOMANDO FISIOJREIG.COM 10º 5:13:53

9 GEMMA HERNANDEZ ANDOAIN, K-0 TRIATLOI TALDEA 5:16:59

10 AMAIA OSTOLAZA ANTELO, YEPA! TRIATLOI KLUBA 5:19:03

 

GIZONEZKOAK:

1 UXÍ O ABUIN ARES, A.D. TRI-PENTA TERRAS DE LU 4:04:53

2 FRASER CARTMELL, TREK FACTORY RACING TRIATH 4:04:58

3 JOAN RUVIRETA BRUFAU, C.N. VIC-ETB 4:05:54

4 DIEGO PAREDES GÓMEZ, A300W ELCHE T.C. 4:09:12

5 JON UNANUE AIERZA, YEPA! TRIATLOI KLUBA 4:09:43

6 ROGER SERRANO SALGADO, INDEPENDIENTE 4:11:04

7 IVAN GIL ARNAIZ SVC- SEGURIDAD 4:11:54

8 JOSÉ MIGUEL ESTRANGEIRO, C.D.E.3STYLE TRIATLON 4:13:00

9 IÑAKI GABARAIN SALABERRIA, ZUMAIAKO TRIATLOI TALDEA 4:15:32

10 EGOITZ ZALAKAIN ERBITI, INDEPENDIENTE 4:18:31

HemerotecaHemeroteka