EUS | CAS

INMACULADA PEREIRO ETA OIER ARIZNABARRETA EUSKADIKO DUATLOI SPRINT TXAPELDUNAK SOPELAN

INMACULADA PEREIRO ETA OIER ARIZNABARRETA EUSKADIKO DUATLOI SPRINT TXAPELDUNAK SOPELAN SOPELAKO X. DUATLOIA 2015/02/14

Larunbata honetan, otsailak 14, Sopelako hamargarren duatloia ospatu da. Proba, Hirubi Trialoi Taldeak antolatu du Euskadiko Triatloi Federazioarekin batera. Euskal Herriko duatloi zirkuitoko lehenengo proba puntuagarria izan da, sprint distantziakoa (5,2km-19,2km-2,5km). Gainera, distantziari dagokionez, Euskadiko Txapelketa jokatu da.

 

Garaileak, Nuria Rodriguez (Saltoki Trikideak) nafarra, 1:06:49ko denborarekin, eta Oier Ariznabarreta (Mugarra Triatloi Taldea) durangarra, 0:56:40 ko denborarekin, izan dira.

 

Euskadiko Txapeldunak, lasterketak bigarren helmugaratu den Inmaculada Pereiro (SVC- Seguridad) etxeberritarra 1:07:02ko denborarekin emakumezkoetan eta probako garailea izan den Oier Arizmabarreta gizonezkoetan izan dira.

 

Taldeka, Urbiko Triatloi Taldea, talde basauritarra emakumezkoen kategorian eta Araba- Tri talde arabarra gizonezkoen kategorian, izan dira garaile.

 

EMAKUMEZKOETAN:

1 NURIA RODRIGUEZ SANCHEZ SALTOKI TRIKIDEAK 1:06:49

2 INMACULADA PEREIRO GONZALEZ SVC- SEGURIDAD 1:07:02

3 LOURDES OIARTZABAL ETXEBERRIA ANTXINTXIKA SERVIMASA T.T. 1:07:44

4 LAURA ÁLVAREZ BEDIA ACADEMIA CIVIL - CNSO 1:10:11

5 HELENE ALBERDI SOLOLUZE YEPA! TRIATLOI KLUBA 1:12:04

6 IRENE LOIZATE SARRIONANDIA MUGARRA TRIATLOI TALDEA 1:12:28

7 AMAYA LOPEZ MARTINEZ DE LIZARDUY ARABA-TRI 1:13:44

8 NURIA ALVAREZ LOPEZ URBIKO TT BASAU 1:14:58

9 BEATRIZ LALAGUNA PALACIO AURRERANTZ SESTAO C.D.A. 1:15:20

10 OIHANA GARCIA LAVIN MUGARRA TRIATLOI TALDEA 1:15:42

 

GIZONEZKOETAN:

1 OIER ARIZNABARRETA AGUIRRE MUGARRA TRIATLOI TALDEA 0:56:40

2 DANIEL BAYÓN LEONARDO ACADEMIA CIVIL - CNSO 0:56:56

3 HOSSAIN KAANACHE AMGHIRAF YEPA! TRIATLOI KLUBA 0:57:05

4 PELLO OSORO GUTIERREZ SALTOKI TRIKIDEAK 0:57:22

5 JOSE ALMAGRO VALERO C.D.E. 3STYLE TRIATLON 0:57:56

6 URKO HERRAN AGUILAR ARABA-TRI 0:58:41

7 ANTHONY ZARRA ANGLET FRANCE TRIATHLON 0:58:47

8 JON GARATE BADIOLA AZKOITRI TRIATLOI KLUBA 0:58:53

9 IÑAKI AÑORGA UNANUE BAXURDE TXIKI USURBIL 0:58:56

10 SERGIO SANTIAGO BROCH A.D. DUATLON POLANCO 0:59:07

HemerotecaHemeroteka