EUS | CAS

LOURDES OIARTZABAL ETA JOSE ALMAGRO GARAILE ERMUKO DUATLOIAN

LOURDES OIARTZABAL ETA JOSE ALMAGRO GARAILE ERMUKO DUATLOIAN ERMUKO VI. DUATLOIA 2015/02/21

Larunbata honetan, otsailak 21, Ermuan, Ermuko Ostots Triatloi Kirol Klubak, Bizkaiako Triatloi Federazioak eta Euskadiko Triatloi Federazioak antolatuta, bere seigarren duatloia ospatu da. Proba, sprint (5km-20km-2’5km) distantzian lastertu da eta 2015ko Euskal Herriko duatloi zirkuiturako bigarren proba puntuagarria izan da. Gainera, Bizkaiako duatloi sprint Txapelketa jokatu da.

 

Probako garaileak, Lourdes Oiartzabal (Antxintxika Servimasa T.T.) lezotarra, 1:19:03ko denborarekin emakumeen kategoriari dagokionez, eta Jose Almagro (C.D.E. 3 Style Triatlon) madrildarra, 1:05:13ko denborarekin gizonezkoei bagagozkio izan dira.

 

Bizkaiako txapeldunak, Ioana Osa (Ondarruko Koaxi S Concep) ondarrutarra emakumezkoetan 1:23:06ko denborarekin eta Oier Ariznabarreta (Mugarra T.T.) durangarra gizonezkoetan izan dira.

 

Taldeka, Ondarruko Koaxi S Concep talde ondarrutarra izan da onena emakumezkoetan eta  Aintxintxika Servimasa Triatloi Taldea, tade debagoienatarra gizonezkoetan izan da talde irabazlea.

 

EMAKUMEZKOETAN:

1 LOURDES OIARTZABAL ETXEBERRIA ANTXINTXIKA SERVIMASA T.T 1:19:03

2 INMACULADA PEREIRO GONZALEZ SVC-SEGURIDAD 1:20:45

3 ARRATE MINTEGI GONZALEZ CDE 3STYLE TRIATLÓN 1:21:19

4 USOA OSTOLAZA ZABALA TRIATLOI ELKARTEA ZARAUTZ 1:21:55

5 AITZIBER URKIOLA ZENDOIA SALTOKI TRIKIDEAK 1:22:25

6 IOANA OSA LARRUZEA ONDARRUKO KOAXI S CONCEP 1:23:06

7 IRENE LOIZATE SARRIONAINDIA MUGARRA T. T 1:24.26

8 LEIRE ETXEZARRETA AIERTZA ZUMEATARRA T. T. 1:25:09

9 OIHANA GARCIA LAVIN MUGARRA TRIATLOI TALDEA 1:25:17

10 NAGORE ELU ARANTZAMENDI ONDARRUKO KOAXI S CONCEP 1:33:18

 

GIZONEZKOETAN:

1 JOSE ALMAGRO VALERO C.D.E. 3STYLE TRIATLÓN 1:05:13

2 OIER ARIZNABARRETA AGIRRE MUGARRA T.T. 1:07:18

3 ANTHONY ZARRA ANGLET FRANCE TRIATHLON 1:08:08

4 XABIER LUIS URCELAY ANTXINTXIKA SERVIMASA T.T. 1:08:14

5 AITOR SAN VICENTE ASTOBIZA BILBAOTRI 1:08:19

6 DIEGO GARCIA MELLEN ARABA-TRI 1:08:34

7 JOKIN MUÑOZ OLAZABAL ANTXINTXIKA SERVIMASA T.T 1:08:38

8 IÑIGO SARDON BLANCO YEPA! TRIATLOI KLUBA 1:08:48

9 GONTZAL BILBAO PEREZ SOCIEDAD CICLISTA BILBAINA 1:08:54

10 JULEN OZAETA PETRALANDA GARAIKO TRIATLOI TALDEA 1:08:55

HemerotecaHemeroteka