EUS | CAS

LOURDES OIARTZABAL ETA OIER ARIZNABARRETA GARAILE EIBARKO DUATLOIAN

LOURDES OIARTZABAL ETA OIER ARIZNABARRETA GARAILE EIBARKO DUATLOIAN XXIV. EIBARKO DUATLOIA 2015/03/07

Larunbata, martxoak 7, Eibarrek bere gain hartu du duatloiaren hogeigatalaugarren edizioa, Euskadin jokatu den aurtengo Euskal Herriko zirkuiturako baliagarria den laugarren proba izan da eta sprint distantzian (5km-19km-2.5km) ospatu da. Eibar Triatloi Taldeak, Gipuzkoako Triatloi Federazioak eta Euskadiko Triatloi Federazioak antolatu dute eta gainera, Gipuzkoako duatloi txapelketa izan da sprint distantzian.

 

Probako irabazleak, Lourdes Oiartzabal (Antxintxika Servimasa T.T.)  lezotarra 1:01:49ko denbora behar izan duelarik emakumezkoetan eta gizonezkoen kategoriari dagokionez garaipena Oier Ariznabarreta durangarrarentzat (Mugarra T.T.) izan da, 0:52:24ko denbora osotuz.

 

Gipuzkoako Duatloi Sprint Txapeldunak, probako garaile izan den Lourdes Oiartzabalentzat izan da emakumezkoetan eta atxalbaltarra den Beñat Arnaizentzat  (Antxintxika Servimasa ) gizonezkoetan izan dira.

 

Taldeka, Antxintxika Servimasa Triatloi Taldea, talde debagoienatarra gizonezkoetan eta Saltoki Trikideak talde nafarra emakumezkoetan, izan dira garaile.

 

EMAKUMEZKOETAN

1 LOURDES OIARTZABAL ETXEBERRIA ANTXINTXIKA SERVIMASA T.T. 1:01:49

2 AINARA PACHECO SANCHEZ SALTOKI TRIKIDEAK 1:04:28

3 LEIRE ETXEZARRETA AIERTZA ZUMEATARRA TALDEA TRIATLOI 1:05:28

4 AITZIBER URKIOLA ZENDOIA SALTOKI TRIKIDEAK 1:05:51

5 URIBARRI EGUIA JAURREGUI ABADIÑOKO LAUBIDETA T.K.E. 1:07:42

6 OIHANA EZPONDA PEREZ ZUMITZA T.T. HERNANI 1:09:02

7 INMACULADA RUIZ TERAN BILBAOTRI 1:10:10

8 AINARA BUSTAMANTE FERNANDEZ C.D.CICLISTA VIBIKE 1:11:15

9 NAIARA PEREZ CASTAÑO SALTOKI TRIKIDEAK 1:13:03

10 AINARA GONZALEZ GUTIERREZ UROLA TRAITLOI KLUBA 1:16:58

 

GIZONEZKOETAN

1 OIER ARIZNABARRETA AGUIRRE MUGARRA TRIATLOI TALDEA 0:52:24

2 BEÑAT ARNAIZ URIBARREN ANTXINTXIKA SERVIMASA T.T. 0:53:03

3 GUILLAUME DUCASSE JACQUES SALTOKI TRIKIDEAK 0:53:39

4 XABIER LUIS URCELAY ANTXINTXIKA SERVIMASA T.T. 0:53:40

5 IÑIGO ARREGI MUÑOZ CD ERREKA KE 0:53:45

6 IBAI ALBA VILCHEZ SALTOKI TRIKIDEAK 0:53:47

7 JON GARATE BADIOLA AZKOITRI TRIATLOI KLUBA 0:53:57

8 MIGUEL ECHENIQUE PALACIOS SALTOKI TRIKIDEAK 0:54:28

9 IKER PLAGARO RODRIGUEZ BASQUE TRIBE 0:54:31

10 PEIO LÓPEZ ARBIZU CLUB NATACION UREDERRA LIZ 0:54:36

HemerotecaHemeroteka