EUS | CAS

IBONE SANCHEZ ETA JON UNANUE EUSKADIKO TRIATLOI SPRINT TXAPELDUNAK BERMEON

IBONE SANCHEZ ETA JON UNANUE EUSKADIKO TRIATLOI SPRINT TXAPELDUNAK BERMEON BERMEOKO IX. CAMPOS TRIATLOIA RAFA MEMORIALA 2015/05/02

Larunbata honetan, maiatzak 2, Bermeoko bederatzigarren triatloia ospatu da, 2015. go Euskal Herriko zirkuituaren barruan eta denboraldiko bigarren triatloia izan da, Euskadin, sprint (0,750km-24km-5km) distantzian lastertuz, herriko taldea den Aritzatxu Triatloi Taldeak, Innevento Sport eta Euskadiko Triatloi Federazioak antolatu dutelarik. Gainera, distantzia honi dagokionez Euskadiko Txapelketa jokatu da.

 

 Probako garaileak, australiano selekzioko partaide den Tamsyn Moana-Veale (Triathlón Australia) 1:22:02 denbora osotuz emakumezkoetan, eta Jon Unanue (Yepa! Triatloi Kluba) zarauztarra gizonezkoetan 1:13:45 denborarekin, izan dira.

 

Euskadiko Triatloi Sprint txapeldunak, proban bigarren sailkatu den, Ibone Sanchez (Urola Triatloi taldea) laudiotarra, 1:25:23ko denborarekin emakumezkoetan eta probako garaile izan den Jon Unanue gizonezkoetan, izan dira.

 

Taldeka, Araba-Tri, talde arabarra emakumezkoetan eta Antxintxika Servimasa Triatloi Taldea, talde debagoienarra gizonezkoetan izan dira onenak.

 

EMAKUMEZKOETAN

1 TAMSYN MOANA-VEALE TRIATHLON AUSTRALIA 1:22:02

2 IBONE SANCHEZ GARMENDIA UROLA TRAITLOI KLUBA 1:25:23

3 ESTEFANIA GOMEZ VILLANUEVA INDEPENDIENTE 1:27:46

4 AINARA PACHECO SANCHEZ SALTOKI TRIKIDEAK 1:29:33

5 GEMMA HERNANDEZ ANDOAIN TOLOSALDEKO T.T. 1:34:02

6 AMAYA LOPEZ MARTINEZ DE LIZARDUY ARABA-TRI 1:34:43

7 NAIA LOPEZ LLAMAZARES SALTOKI TRIKIDEAK 1:35:30

8 NEREA ETXEBERRIA LIZASO EUSKOMAN TRIATLOI TALDEA 1:36:03

9 EGUZKIÑE ASPIAZU CIGARAN EZKERRALDEA TRIATLOI TALDE 1:36:32

10 MIREN CASADO REZOLA 1:38:49

 

GIZONEZKOETAN

1 JON UNANUE AIERZA YEPA! TRIATLOI KLUBA 1:13:45

2 FERNANDO GOMEZ CUBERO INDEPENDIENTE 1:14:05

3 ANDER OKAMIKA BENGOETXEA GARRAITZ KIROL TALDEA 1:14:31

4 IVAN GIL ARNAIZ SVC- SEGURIDAD 1:15:14

5 AITOR REGILLAGA BELOKI TOLOSALDEKO T.T. 1:15:36

6 MIKEL MUGICA BIKUÑA ANTXINTXIKA SERVIMASA T.T. 1:16:01

7 MIKEL UGARTE RAMOS ANTXINTXIKA SERVIMASA T.T. 1:16:02

8 URKO HERRAN AGUILAR ARABA-TRI 1:16:46

9 XABIER TIJERO SANTILLAN S.CICLISTA BARAKALDESA 1:17:09

10 IÑAKI LOINAZ GARATE SALTOKI TRIKIDEAK 1:17:15

HemerotecaHemeroteka