EUS | CAS

GURUTZE FRADES ETA GUSTAVO RODRIGUEZ GARAILE ZARAUZKO TRIATLOIAN

GURUTZE FRADES ETA  GUSTAVO RODRIGUEZ GARAILE ZARAUZKO TRIATLOIAN BH ZARAUZKO TRIATLOIA 2015/06/13

Larunbata honetan, ekainak 13, Zarautzen, bere triatloiaren hogeitabederatzigarren edizioa ospatu da. Proba, Zarauzko Triatloi Elkarteak, Gipuzkoako Triatloi Federazioak eta Euskadiko Triatloi Federazioak antolatu dute. Erdi distantzian (1.900m-81km-20km) lastertu da. Gainera, distantzia honi dagokionez Euskadiko eta Gipuzkoako 2015eko Txapelketa jokatu da.

 

Irabazleak, Gurutze Frades (Mugarra Triatloi Taldea) iurretarra, 4:36:33ko denborarekin, emakumezkoetan eta Gustavo Rodriguez (A.D. Tri-Penta Terras de Lugo) galiziarra, 4:02:11koarekin, gizonezkoetan izan dira.

 

Euskadiko Txapeldunak, Proba bereganatu duen Gurutze Frades emakumezkoen kategorian eta Peru Alfaro (Atlético San Sebastian) hernaniarra gizonezkoetan, 4:04:49ko denborarekin, gizonezkoetan, izan dira.

 

Gipuzkoako txapelketa, Helene Alberdi (Yepá Triatloi Kluba) zumaiarra emakumezkoetan, 5:10:13ko denborarekin, eta Euskadiko Txapeldun izan de Peru Alfaro gizonezkoetan, bereganatu dute.

 

Taldeka, Club Natación Mataró talde kataluniarra emakumezkoetan eta Yepá Triatloi Kluba talde gipuzkoarra gizonezkoetan, izan dira garaile.

              

EMAKUMEZKOAK:

1 GURUTZE FRADES LARRALDE MUGARRA TRIATLOI TALDEA 4:36:33

2 SARA LOEHR MUÑOZ C.N. VIC-ETB 4:36:56

3 JUDITH CORACHAN VAQUERA WHERE IS THE LIMIT? 4:43:03

4 MARINA DAMLAIMCOURT INDEPENDIENTE 4:46:25

5 DOLÇA OLLÉ GATELL FASTTRIATLON CLUB 4:47:23

6 EVA LEDESMA CALVET CLUB ESPORTIU TRI 4.40 4:49:47

7 ANNA NOGUERA RAJA C.A. IGUALADA 4:54:41

8 IBONE SANCHEZ GARMENDIA UROLA TRAITLOI KLUBA 5:02:04

9 IOANA OSA LARRUZEA ONDARRUKO KOAXI S CONCEP 5:02:36

10 ARRATE MINTEGUI 3STYLE TRIATLON 5:07:11

 

GIZONEZKOAK:

1 GUSTAVO RODRÍGUEZ A.D. TRI-PENTA TERRAS DE LUGO 4:02:11

2 STANISLAV KRYLOV . 4:03:56

3 VÍCTOR DEL CORRAL MORALES TRIACTIV LANZAROTE 4:04:19

4 PERU ALFARO ATLETICO S.SEBASTIAN 4:04:49

5 STEFAN SCHMID . 4:05:31

6 FRASER CARTMELL . 4:06:11

7 JOSE ESTRANGEIRO . 4:06:38

8 JON UNANUE AIERZA YEPA! TRIATLOI KLUBA 4:06:52

9 DIEGO PAREDES A300W ELCHE T.C. 4:07:38

10 MARCEL ZAMORA PEREZ DURANCE TRIATHLON 4:09:29

HemerotecaHemeroteka