EUS | CAS

CHARLOTTE MCSHANE ETA RYAN BAILIE TXAPELDUN ONDITZ TRIATLOIAN

CHARLOTTE MCSHANE ETA RYAN BAILIE TXAPELDUN ONDITZ TRIATLOIAN 30. ONDITZ OROITUZ TRIATLOIA 2015/06/28

Igandea, ekainak 28, Donostian, estatu mailan historikoena den hogeitahamargarren triatloia ospatu da. Aurreko ediziotan bezala, distantzia olinpikokoa  izan da (1,5km-40km-10km), Euskadin jokatu den Euskal Herriko zirkuiturako bederatzigarren proba puntuagarria eta gainera Euskadiko eta Gipuzkoako txapelketa distantzia olinpikoan izanik.

 

Irabazleak, Charlotte Mcshane (Team Australia) australiarra, 2:15:30 denborarekin, emakumezkoetan eta Ryan Bailie ( Team Australia) australiarra, 2:02:41.denborarekin, izan dira.

 

Euskadiko txapeldun, Ibone Sánchez (Urola Triatloi Taldea) arabarra, 2:31:55ko denborarekin, emakumezkoetan eta Jon Unanue (Yepa! Triatloi Kluba) zarauztarra, 2:10:03ko denborarekin, gizonezkoetan izan dira.

 

Gipuzkoako txapeldun, emakumezkoetan Pili Bodegas (Yepa! Triatloi Kluba) donostiarra, 2:36:00ko denborarekin, izan da eta Jon Unanue, Euskadiko Txapeldun izan den bera gizonezkoetan.

 

Taldeka, emakumezkoetan Araba-Tri talde arabarra izan da onena eta gizonezkoetan berriz Antxintxika Servimasa Triatloi Taldea talde debagoienarra, izan dira txapeldunak.

 

EMAKUMEZKOAK:

1 CHARLOTTE MCSHANE TEAM AUSTRALIA 2:15:30

2 ASHLEIGH GENTLE TEAM AUSTRALIA 2:17:01

3 SARA BONILLA BERNADEZ TRIATLÓN CLAVERÍA MÓSTOLES 2:29:44

4 ELLEN PENNOCK TEAM AUSTRALIA 2:30:01

5 IBONE SANCHEZ GARMENDIA UROLA TRIATLOI KLUBA 2:31:55

6 DELIOMA GONZALEZ HERNANDEZ C.N. REALES 2:34:08

7 PILI BODEGAS PRIETO YEPA! TRIATLOI KLUBA 2:36:00

8 ANA CASARES POLO AC TRIATLÓN 2:37:16

9 CHUS TIL  MARTINEZ MAYENCOS BRICO-JACA TRIATLÓN 2:37:44

10 AINTZANE ARGAIZ CASTRO C.D. CICLISTA VIBIKE 2:38:10

 

GIZONEZKOAK:

1 RYAN BAILIE TEAM AUSTRALIA 2:02:41

2 AARON ROYLE TEAM AUSTRALIA 2:03:19

3 JON UNANUE AIERZA YEPA! TRIATLOI KLUBA 2:10:03

4 GUILLEM ROJAS MORENO TEAM CALELLA TRIATHLON 2:11:17

5 SASCHA BONDARENKO-EDWARDS TEAM AUSTRALIA 2:11:40

6 TAYLOR FORBES TEAM CANADA 2:12:47

7 DANIEL BAYÓN LEONARDO ACADEMIA CIVILCNSO 2:12:58

8 WILLIAM CANNON TEAM AUSTRALIA 2:13.07

9 PERU ALFARO SAN INDELFONSO ATLETICO SAN SEBASTIAN 2:13:37

10 MIKEL MUGICA BIKUÑA ANTXINTXIKA SERVIMASA T.T. 2:14:01

 

Twitter: #OnditzTri15

 

Jon Alegria

HemerotecaHemeroteka