EUS | CAS

AITZIBER URKIOLA ETA OIER ARIZNABARRETA GARAILE EIBARKO DUATLOIAN

AITZIBER URKIOLA ETA OIER ARIZNABARRETA GARAILE EIBARKO DUATLOIAN XXV. EIBARKO DUATLOIA 2016/03/05

Larunbata, martxoak 5, Eibarrek bere gain hartu du duatloiaren hogeigatabostgarren edizioa, Euskadin jokatu den aurtengo Euskal Herriko zirkuiturako baliagarria den hirugarren proba izan da eta sprint distantzian (5km-19km-2.5km) ospatu da. Eibar Triatloi Taldeak, Gipuzkoako Triatloi Federazioak eta Euskadiko Triatloi Federazioak antolatu dute, eta gainera Gipuzkoako Duatloi Sprint Txapelketa izan da.

 

Probako irabazleak, Aitziber Urkiola (Saltoki Trikideak) eibartarra 1:03:43ko denbora behar izan duelarik emakumezkoetan eta Oier Ariznabarreta (Mugarra T.T.) gizonezkoen kategoriari dagokionez  izan dira, 0:52:08ko denora osotuz.

 

Gipuzkoako Duatloi Sprint Txapeldunak, garaile bera izan da emakumezkoetan eta Hossain Kaanache oriotarra gizonezkoetan izan dira.

 

Taldeka, Delteco Eibar Triatloi Taldea, talde eibartarra, izan da garaile.

 

EMAKUMEZKOETAN

1 URKIOLA ZENDOIA, AITZIBER SALTOKI TRIKIDEAK 1:03:43

2 MUÑOZ LOPE, MAIALEN TOLOSALDEKO T.T. 1:04:27

3 ARREGI SAGASTA, NEREA ANTXINTXIKA SERVIMASA T.T. 1:05:04

4 ETXEZARRETA AIERTZA, LEIRE ZUMEATARRA TALDEA TRIATL 1:06:56

5 EZPONDA PEREZ, OIHANA ZUMITZA T.T. HERNANI 1:10:08

6 ZIARAN LASKURAIN, ANE SALTOKI TRIKIDEAK 1:12:05

7 BIKUÑA ZUBIA, MIREN JOSUNE ANTXINTXIKA SERVIMASA T.T. 1:12:58

8 KORTA AIZPURUA, GARAZI CLUB TRIATHLON ALOHA 1:15:28

9 CERRAJERO BARBERO, VANESS ZUMAIAKO TRIATLOI TALDEA 1:17:19

10 VEGAS GONZALEZ, SHEILA TRIRUNNERS GETXO 1:23:46

 

GIZONEZKOETAN

1 ARIZNABARRETA AGUIRRE, OIER MUGARRA TRIATLOI TALDEA 0:52:08

2 TIJERO SANTILLAN, XABIER CLUB TRIATLÓN ONDARRETA A 0:52:44

3 KAANACHE AMGHIRAF, HOSSAIN INDEPENDIENTE 0:52:46

4 OSORO GUTIERREZ, PELLO DELTECO EIBAR TRIATLOI TAL 0:52:51

5 OKAMIKA BENGOETXEA, ANDER MOTRIVATION BIKEM 0:53:11

6 VELASCO GONZALEZ, IKER SANTURTZIKO TRIRUKI TRIATL 0:54:40

7 GARCIA GIL, DAVID MUGARRA TRIATLOI TALDEA 0:54:52

8 RUIZ ESTEVEZ, SERGIO ERMUKO OSTOTS TRIATLOI K. 0:54:55

9 LUIS URCELAY, XABIER ANTXINTXIKA SERVIMASA T.T. 0:55:01

10 OSORO GUTI ERREZ, TXOMIN DELTECO EIBAR TRIATLOI TAL 0:55:11

 

Twitter:#EibarDu16

 

info+:  http://www.triatloi.org/campus/pub/clasificacionPrueba.asp?idioma=eu&idPrueba=266

 

ARGAZKIA: ERNESTO ETXABA

 

TESTUA: JON ALEGRIA

HemerotecaHemeroteka