EUS | CAS

IBONE SANCHEZ ETA ALBERTO DIAZ EUSKADIKO TRIATLOI OLINPIKO TXAPELDUNAK ONDARROAN

IBONE SANCHEZ ETA ALBERTO DIAZ EUSKADIKO TRIATLOI OLINPIKO TXAPELDUNAK ONDARROAN ONDARROAKO XXI. TRIATLOIA-GERARDO SAIZ X. MEMORIALA 2016/06/04

Gaur larunbata, ekainak 4, hogeigarren Ondarroako triatloia ospatu da, Gerardo Saiz, Ondarroako triatloiaren sortzailearen oroimenezko bederatzigarrena izan delarik.

 

Proba, Ondarroako Koaxi SConcept eta Euskadiko Triatloi Federazioak antolatu dute eta 2016. Euskal Herriko triatloi zirkuitorako zazpigarren proba puntuagarria izan da. Gainera,  Euskadiko triatloi olinpiko txapelketa izan delarik.

               

Probako irabazleak, emakumezkoetan Ibone Sanchez (Club Triatlón Diablillos de Rivas) laudioarra 2:09.57.ko denborarekin, eta Alberto Diaz (Bulletbike) arabarra, 1:55:04ko denborarekin, izan dira,

 

Euskadiko Txapeldun, proba bereganatu duten Ibone Sanchez emakumezkoetan eta Alberto Diaz gizonezkoetan izan dira.

 

Taldekako sailkapenean, ArabaTri talde gasteiztarra emakumezkoen kategorian eta Saltoki Trikideak talde nafarra gizonezkoetan izan dira garaile.

 

EMAKUMEZKOETAN

1 IBONE SANCHEZ GARMENDIA CLUB DE TRIATLÓN DIABLILLOS 2:09:57  

2 HELENE ALBERDI SOLOLUZE YEPA! TRIATLOI KLUBA 2:10:55

3 ESTEFANIA GÓMEZ VILLANUEVA INDEPENDIENTE 2:13:22

4 MIREIA ARRILLAGA MURELAGA GARRAITZ KIROL TALDEA 2:13:36

5 AMAYA LOPEZ MARTINEZ DE LIZARDUY ARABA-TRI 2:17:24

6 AINTZANE ARGAIZ CASTRO C.D.CICLISTA VIBIKE 2:18:05

7 AITZIBER URKIOLA ZENDOIA SALTOKI TRIKIDEAK 2:19:38

8 MARIA MENDIVE PALOMO BPXPORT KIROL KLUBA 2:25:24

9 IRATI ETXABURU IRUSTA TRIATLOI ELKARTEA ZARAUTZ 2:25:39

10 Mª JOSE SILLAURREN LANDABURU ARABA-TRI 2:26:11

 

GIZONEZKOETAN

1 ALBERTO DIAZ DOMINGUEZ BULLETBIKE 1:55:04

2 URKO HERRAN AGUILAR ARABA-TRI 1:55:52

3 ANDER LAZKANO LETAMENDI SALTOKI TRIKIDEAK 1:56:22

4 ALBERTO BRAVO SANCHEZ C.T. LABORATORIO SYS 1:56:32

5 GORKA BIZKARRA TRIATLON SANTANDER 1:56:38

6 IÑAKI LOINAZ GARATE SALTOKI TRIKIDEAK 1:57:02

7 MIKEL UGARTE RAMOS SALTOKI TRIKIDEAK 1:57:34

8 EGOITZ ZALAKAIN ERBITI INDEPENDIENTE 1:57:51

9 ZORION KAREAGA LAKA ALARABI LEA-ARTIBAI MARKINA 1:58:06

10 AITOR MANTEROLA SAGASTUME TRIATLOI ELKARTEA ZARAUTZ 1:58:11

 

Twitter: #OndarroaTri16

 

Sailkapenak: http://www.triatloi.org/campus/pub/clasificacionPrueba.asp?idioma=eu&idPrueba=265

 

ARGAZKIA: IÑIGO LARRANAGA

 

Jon Alegria

HemerotecaHemeroteka