EUS | CAS

AINHOA MURUA ETA ENEKO LLANOS EUSKADIKO TRIATLOI OLINPIKO BIKOITZ TXAPELDUNAK

AINHOA MURUA ETA ENEKO LLANOS EUSKADIKO TRIATLOI OLINPIKO BIKOITZ TXAPELDUNAK ZARAUZKO TRIATLOIA 2015/06/11

Larunbata honetan, ekainak 11, Zarautzen, bere triatloiaren hogeitamargarren edizioa ospatu da.

 

Proba, BPXport, Zarauzko Triatloi Elkarteak, Gipuzkoako Triatloi Federazioak eta Euskadiko Triatloi Federazioak antolatu dute. Erdi distantzian (2.9km-81km-20km) lastertu da. Gainera, distantzia honi dagokionez Euskadiko eta Gipuzkoako 2016ko txapelketak jokatu dira.

 

Probako irabazleak, Ainhoa Murua (Triatloi Elkartea Zarautz) zarauztarra, 4:26:24ko denborarekin, laugarren aldiz emakumezkoetan eta Eneko Llanos gasteiztarra, 3:52:26koarekin, gizonezkoetan hamaikagarrenez txapela eskuratuz, izan dira. Gainera, Enekok probako errekora hautsi du.

 

Euskadiko Txapeldunak, probako garaile izan diren berberak izan dira, Ainhoa Murua eta Eneko Llanos.

 

Gipuzkoako Txapelketa eta bide batez lehen zarauztarrak, Ainhoa Muruak emakumezkoetan, gaur lau txapela eskuratuz eta Jon Unanue  (Yepa!Triatloi Kluba) 4:08:39ko denborarekin gizonezkoetan, bereganatu dute.

 

Taldeka, Tolosaldeko Triatloi Taldea, talde tolosarrak eskuratu du garaipena gizonezkoetan.

                   

EMAKUMEZKOAK:

1 MURUA ZUBIZARRETA, AINHOA  TRIATLOI ELKARTEA ZARAUTZ 4:26:24

2 CORACHAN VAQUERA, JUDITH  WHERE IS THE LIMIT? 4:29:02

3 THAMS, LINE  AARHUS 1900 TRIATHLON 4:33:06 

4 OLLE GATELL, DOLÇA  FASTTRIATLON - C.N. MONTJUI 4:37:40 

5 BRITO CURBELO, RUT  INDEPENDIENTE 4:44:01 

6 GOMEZ VILLANUEVA, ESTEFANIA  INDEPENDIENTE 4:53:59 

7 NOGUERA RAJA, ANNA  C.A. IGUALADA  4:55:41

8 AVENI PAPOZZI, VERONICA TAVERNOLES 4:59:33

9 TUSELL QUEVEDO, MERCE  C.N. REUS PLOMS 5:02:19 

10 GAMBRA LOPEZ, NEREA  INDEPENDIENTE 5:06:46

 

GIZONEZKOAK:

1 LLANOS BURGERA, ENEKO  INDEPENDIENTE 3:52:26

2 ALARZA VICENTE, FERNANDO A.D. TRI-PENTA TERRAS DE LU 16 3:54:40

3 GODOY CONTRERAS, FRANCESC UNIVERSIDAD DE ALICANTE 3:59:05

4 RODRIGUEZ IGLESIAS, GUSTAVO A.D. TRI-PENTA TERRAS DE LU 4:01:45

5 KRYLOV, STANISLAV GIRONDINS DE BORDEAUX TRI 4:02:51 

6 ESTRANGEIRO, JOSE INDEPENDIENTE 4:04:54 

7 PAREDES GOMEZ, DIEGO A300W ELCHE T.C. 4:07:15 

8 AGIRRESAROBE LIZARRA, AIMAR 66 TOLOSALDEKO T.T. 4:07:37

9 UNANUE AIERZA, JON 64 YEPA! TRIATLOI KLUBA 4:08:39

10 SANTAMARIA PEREZ, ALEJANDRO TRIENTRENOS 4:11:06

 

Twitter: #ZTri2016

 

Sailkapenak:  http://www.triatloi.org/campus/pub/clasificacionPrueba.asp?idioma=eu&idPrueba=288

 

Jon Alegria

HemerotecaHemeroteka