EUS | CAS

MIREIA ARRILLAGA ETA PELLO OSORO GARAILE ZUMAIAKO TRIATLOIAN

MIREIA ARRILLAGA ETA PELLO OSORO GARAILE ZUMAIAKO TRIATLOIAN ZUMAIAKO X. SPRINT TRIATLOIA 2016/09/03

Larunbata honetan, irailak 3, zumaiako triatloiaren hamargarren edizioa jokatu da, sprint (750m-20km-5km) distantzian izan delarik.

 

Antolaketa, Zumaiako Triatloi Taldea, Gipuzkoako Triatloi Federazioa eta Euskadiko Triatloi Federazioaren esku izan da eta 2016. urteko triatloi zirkuitoari dagokionez hamazazpigarren proba puntuagarria izan da. Gainera, sprint distantziari dagokionez gipuzkoako txapelketa jokatu da.

 

Probako garaile, emakumezkoetan, Mireia Arrilaga (Garraitz T.T.) lekeitiarra izan da, 1:07:49ko denborarekin. Gizonezkoetan berriz, Pello Osoro (Delteco Eibar T.T.) eibartarrak bereganatu du proba, 0:55:52.ko denborarekin.

 

Gipuzkoako txapeldun, emakumezkoetan Irati Sanmaniego (C.D. Karioscore) donostiarra izan da eta gizonezkoetan proba garailea izan den Pello Osoro.

                   

Taldeka, Urola Triatloi Kluba, talde gipuzkoarra emakumezkoetan eta Araba-Tri talde gasteiztarra gizonezkoetan, izan dira nagusi.

 

EMAKUMEZKOETAN

1 MIREIA ARRILLAGA MURELAGA GARRAITZ KIROL TALDEA 1:07:49

2 IRATI SANMANIEGO CAMARASA C.D KAIROSCORE 1:07:51

3 EIDER ESTIBARIZ LUNA ATLETICO S.SEBASTIAN 1:08:07

4 MARINA ECHENIQUE PALACIOS SALTOKI TRIKIDEAK 1:08:43

5 GEMMA HERNANDEZ ANDOAIN UROLA TRAITLOI KLUBA 1:09:07

6 NEREA BERASATEGI PLAZAOLA SALTOKI TRIKIDEAK 1:10:37

7 ZURIÑE DE LA FUENTE MAZA URBIKO TT BASAU 1:11:37

8 OLATZ ASPIAZU CIGARAN PEÑOTA DENTAL EZKERRALDE 1:12:26

9 NEREA LAZCANO ECENARRO 1:12:28

10  MARTA ARRUE ASTRAIN TRIKU CLUB DEPORTIVO 1:12:29

 

 GIZONEZKOETAN

1 PELLO OSORO GUTIERREZ DELTECO EIBAR TRIATLOI TALD 0:55:52

2 JON UNANUE AIERZA YEPA! TRIATLOI KLUBA 0:56:20

3 URKO HERRAN AGUILAR ARABA-TRI 0:56:32

4 AITOR REGILLAGA BELOKI TOLOSALDEKO T.T. 0:57:32

5 ASIER ASTIGARRAGA OLAIZOLA ONDARRUKO KOAXI S CONCEP 0:57:44

6 ALBERTO BARRIO CAGIGAL PEÑOTA DENTAL EZKERRALDE 0:57:47

7 ANDER GARCIA RENDO ARABA-TRI 0:57:57

8 AITOR TEJERIA AIZPURUA IRRINTZI-SMG 0:58:22

9 IKER ORTIZ DE ZARATE NUÑEZ ARABA-TRI 0:58:23

10 IBON GABILONDO ALTUNA C.D.CICLISTA VIBIKE 0:58:26

 

Twitter: #ZumaiaTri16

 

Sailkapenak: http://www.triatloi.org/campus/pub/clasificacionPrueba.asp?idioma=eu&idPrueba=281

 

Jon Alegria

HemerotecaHemeroteka