EUS | CAS

LARUNBATEAN TALDEKAKO ERLOJUPEKO EUSKADIKO TXAPELKETA OSPATU ZEN AMOREBIETA-ETXANON

LARUNBATEAN TALDEKAKO ERLOJUPEKO EUSKADIKO TXAPELKETA OSPATU ZEN AMOREBIETA-ETXANON AMOREBIETA-ETXANOKO II. TALDEKAKO ERLOJUPEKO DUATLOIA 2019/03/16

~~Larunbata, martxoak 16, Amorebieta-Etxanoko Triatloi Taldeak eta Euskadiko Triatloi Federazioak antolatuta, Amorebieta-Etxanoko taldekako erlojupeko duatloiaren bigarren edizioa jokatu zen Sprint distantzian (5km – 19km – 2,5km).
Guztira, 44 talde izan genituen, horietatik 3 emakumezkoak zirenik. Giro paregabea bizi ahal izan zuten Larreara hurbildu ziren guztiek, eguraldia ere lagun izan genuela.
Arratsaldeko 15:00tan atera zen lehen taldea, eta, banan banan, eta minutu erdiro beste guztiak.
Emakumezkoen artean, azkarrenak ibilbidea osatzen, eta beraz Euskadiko Txapeldunak, Yepa! Triatloi Klubeko Martina Aldaya, Adriana Campoy, Edurne SanJuan eta Naia Ozkorta izan genituen.
Gizonezkoetan, aldiz, eta Lekeitioko Amandarri Triatloi Klubeko kideei aurrea hartuz, ANB Triathlon Team Portugaleteko James Michael Teagle, Gonzalo Fuentes, Ander Okamika eta Ignacio Tanco garaitu ziren, taldekako lan txukuna egin ondoren, eta hortaz, Euskadiko Txapelketa lortuz.

SAILKAPENAK
EMAKUMEZKOETAN
1.-  Martina Aldaya Irigoyen, YEPA! Triatloi Kluba. 01:14:08
Adriana Campoy Mezquita, YEPA! Triatloi Kluba.
Edurne SanJuan Larrañaga, YEPA! Triatloi Kluba.
Naia Ozkorta Davila, YEPA! Triatloi Kluba.
2.-  Yulia Fernández Sánchez, BilbaoTri. 01:19:56
Monica Pintor Mentxaka, BilbaoTri.
Idoia Clavell Ronco, BilbaoTri.
Amaia Pernia Miranda, BilbaoTri.
3.-  Ainara Pequeño Uranga, Zumaiako Triatloi Taldea. 01:20:49
Isabel Artetxe Cincunegui, Zumaiako Triatloi Taldea.
Leire Antia Larrañaga, Zumaiako Triatloi Taldea.
Mª Carmen Seijas Carballedo, Zumaiako Triatloi Taldea.
Nekane Agirre Aramendi, Zumaiako Triatloi Taldea.

GIZONEZKOETAN
1.-  James Michael Teagle, ANB Triathlon Team Portugalete 00:52:02
Gonzalo Fuentes Isasi, ANB Triathlon Team Portugalete.
Ander Okamika Bengoetxea, ANB Triathlon Team Portugalete.
Ignacio Tanco Espadar, ANB Triathlon Team Portugalete.
2.-  Zorion Kareaga Laka, Amandarri Triatloi Kluba. 00:53:48
Haritz Garate Txurruka, Amandarri Triatloi Kluba.
Alejandro Astaburuaga Ereña, Amandarri Triatloi Kluba.
Aitor Regillaga Beloki, Amandarri Triatloi Kluba.
3.-  Carlos López Díaz, ANB Triathlon Team Portugalete 00:54:57
Aitor San Vicente Astobiza, ANB Triathlon Team Portugalete.
Javier Fernández Vicario, ANB Triathlon Team Portugalete.
Ander Irigoien Egia, ANB Triathlon Team Portugalete.
Daniel Juarros Gómez, ANB Triathlon Team Portugalete. 

Info.+: http://www.triatloi.org/campus/pub/clasificacionPrueba.asp?idioma=eu&idPrueba=1489

HemerotecaHemeroteka