EUS | CAS

MURUA ETA AGIRRESAROBE EUSKADIKO 2013ko TRIATLOI SPRINT TXAPELDUNAK

MURUA ETA AGIRRESAROBE EUSKADIKO 2013ko TRIATLOI SPRINT TXAPELDUNAK V. DEBA-ITZIARKO TRIATLOIA (2013/05/11) AINHOA MURUA ETA NICHOLAS KASTELEIN GARAILE

 

Larunbata honetan, maiatzak 11, Deban, triatloiaren bostgarren edizioa ospatu da. Triatloi hau, distantzia sprintean (0,750km-30km-5,2km) ospatu da. Euskadiko Triatloi Sprint Txapelketa ospatu da eta 2013. urteko bigarren proba puntuagarria izan da Euskal Herriko triatloi zirkuitoari dagokionez.

Proba, Deba-Itziar Extrem Kirol Taldeak, Gipuzkoako Triatloi Federazioak eta Euskadiko Triatloi Federazioak antolatu dute. Garaile, Ainhoa Murua (Codeam T. E.) zarauztarra, 1:28:53ko denborarekin emakumezkoetan, eta Nicholas Kastelein australiarra gizonezkoetan 1:29:56ko denborarekin, izan dira.

Euskadiko triatloi sprint txapeldunak, Murua bera emakumezkoen kategorian eta Aimar Agirresarobe (Tolosaldeko T. T.) tolosarra gizonezkoen kategorian izan dira.
 
Taldeka, zarauzko Codeam Triatloi Elkartea emakumezkoetan eta Debagoienako Antxintxika Triatloi Taldea gizonezkoetan, izan dira garaile.

EMAKUMEZKOETAN:

1 243 AINHOA MURUA ZUBIZARRETA CODEAM TRIATLOI E 1:28:53

2 201 ESTEFANIA GOMEZ VILLANUEVA INDEPENDIENTE 1:34:42

3 202 IBONE SANCHEZ GARMENDIA UROLA TRIATLOI KLUBA 1:36:36

4 228 AINARA PACHECO SANCHEZ DONOSTRI TT 1:36:58

5 205 MARIA MENDIVE PALOMO INDEPENDIENTE 1:37:41

6 204 IOANA OSA LARRUZEA ONDARRUKO KOAXI TRIATLOI K 1:40:48

7 223 ANA MONREAL VIDAL CLUB NATACIÓN PAMPLONA 1:41:13

8 235 CHUS TIL MARTINEZ MAYENCOS BRICO-JACA TRIAT 1:41:25

9 206 MAIDER OTEIZA JAUREGI ZUMAIAKO TRIATLOI TALDEA 1:45:02

10 221 AINHOA LARRAÑAGA JAIO ATLETICO S.SEBASTIAN 1:45:30

GIZONEZKOETAN:

1 1 NICHOLAS KASTELEIN AUSTRALIA 1:19:56

2 4 AIMAR AGIRRESAROBE LIZARRA TOLOSALDEKO T.T. 1:20:47

3 3 ANDER OKAMIKA BENGOETXEA GARRAITZ KIROL TALDEA 1:20:56

4 13 IMANOL ETXEBERRIA SARRIEGI TRIGOI T.T. 1:21:04

5 10 MIKEL MUGICA BIKUÑA ANTXINTXIKA TRIATLOI TALDEA 1:21:31

6 274 ASIER FREIRE IRIGOYEN CODEAM TRIATLOI ELKARTEA Z 1:21:43

7 6 IÑAKI LOINAZ GARATE AZKOITIKO T. T. 1:21:51

8 14 MIKEL UGARTE RAMOS OÑATIKO TRI TALDEA 1:22:04

9 142 ADUR ESKISABEL DE JUAN TRIGOI T.T. 1:22:09

10 9 PELLO OSORO GUTIERREZ EIBAR T.TALDEA 1:22:21

HemerotecaHemeroteka